Reklama
Reklama

Korki przy tunelu w podpoznańskiej miejscowości wciąż ogromne, ale jest nowość. Pojawiły się znaki przy światłach: "Czas oczekiwania ~203s."

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Chodzi o tunel, który powstał w Kobylnicy. Tuż przed świętami inwestycję otwarto i teraz kierowcy mogą korzystać z przejazdu niezależnie od tego, czy jedzie tędy pociąg. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są zadowoleni, bo wciąż tworzą się tutaj ogromne korki. Napisał o tym do nas Czytelnik. Starostwo w rozmowie z nami przyznało, że nie wpłynęły do instytucji żadne skargi od mieszkańców, a Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu wyjaśnił, że na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Swarzędzkiej Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich do maja buduje rondo i to ta budowa na pewno przyczynia się do powstawania korków w okolicy. Poprosiliśmy WZDW o komentarz już w środę, ale do teraz nie dostaliśmy odpowiedzi.

Tymczasem do naszej redakcji dotarło zdjęcie, na którym widać "nowość" jaką zamontowano w tym rejonie. Przy światłach pojawiły się nowe znaki informujące o... czasie oczekiwania na przejazd. "Czas oczekiwania ~203s". - Stoi się jak się stało, ale... zamontowano tabliczki, które mówią o tym, ile się czeka na światłach. Te 203 sekundy to tutaj 1 cykl świateł. Na przejazd (zazwyczaj kilka cykli świateł) czeka się oczywiście znacznie dłużej - tłumaczy Czytelnik.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 15.01.2024 r., godz. 13.47
    Aktualizacja
    poniedziałek, 15.01.2024 r., godz. 13.47
    Otrzymaliśmy odpowiedź z WZDW: - Również otrzymujemy informacje w tej sprawie i przekazujemy je na bieżąco do Wykonawcy robót. Przypominamy, że cały obszar skrzyżowania to obecnie teren budowy. Wykonawca na bieżąco kontroluje sytuację na budowie i dokłada wszelkich starań, by utrudnienia były jak najmniejsze, należy jednak mieć na uwadze, że przy prowadzeniu robót w takich miejscach, jakimi są skrzyżowania w obszarze zabudowanym, zawsze wiąże się to z tymczasowymi utrudnieniami. Obecnie Wykonawca ustawił sygnalizację w taki sposób, aby czas oczekiwania na przejazd na linii Poznań-Gniezno był porównywalny z czasem oczekiwania na przejazd na linii Swarzędz-Wierzonka - informuje Angelika Szafrańska z WZDW.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
18.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro