Reklama
Reklama

Sypnęło śniegiem. Drogowcy zapewniają, że działają. Czytelnicy: "jest bardzo ślisko!"

Ślizgawka na poznańskim Szczepankowie | fot. Błażej
Ślizgawka na poznańskim Szczepankowie | fot. Błażej

Zgodnie z zapowiedziami, na północy Wielkopolski spadło kilka centymetrów śniegu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu, a także zawiejami i zamieciami śnieżnymi. - W rejonie występowały opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 1 cm do 3 cm. W najbliższych godzinach opady ciągłe będą przechodzić w przelotne - podaje IMGW. Ostrzeżenia obowiązują do północy.

Delikatnie poprószyło także w Poznaniu, ale to nie koniec. - Wciąż trwa odśnieżanie i zapobiegania marznięciu poznańskich ulic. Możliwe że do południa nadejdą kolejne opady. Prace prowadzone były na sieci dróg strategicznych oraz układu podstawowego. Następnie ma przyjść kolej na ulice lokalne. Z uwagi na miejscowo dość intensywne opady wysłane zostało dodatkowe przypomnienie o odśnieżaniu chodników. Obecnie chmury śniegowe znajdują się około 120 kilometrów na zachód od Poznania i zmierzają w naszym kierunku - podaje Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

Do naszej redakcji docierają sygnały o tym, że na wielu ulicach w Poznaniu, ale też w regionie, jest bardzo ślisko. Apelujemy o ostrożność.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
24.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro