Reklama

"Poznań miastem najbardziej przyjaznym dla społeczności LGBT+ w Polsce". Prezydent zaprasza na spotkanie w siedzibie Stonewall

fot. Jacek Jaśkowiak / FB
fot. Jacek Jaśkowiak / FB

Wydarzenie zaplanowano na najbliższy czwartek.

"Wraz ze Grupa Stonewall zapraszamy na dyskusję poświęconą roli naszego miasta w budowaniu społeczeństwa otwartego na różnorodność. Porozmawiamy m.in. o przemianie mentalnej i wizerunkowej Poznania oraz obszarach, które możemy jeszcze poprawić" - informuje na portalu społecznościowym Jacek Jaśkowiak.

"Podczas spotkania przyjrzymy się przemianie mentalnej i wizerunkowej Poznania, który z miasta konserwatywnego w ciągu zaledwie kilku lat stał się miastem najbardziej przyjaznym dla społeczności LGBT+ w Polsce. Jak ten proces przebiegał i jaką rolę odegrali w nim aktywiści, a jaką władze miasta? Czy istnieją obszary, w których Poznań może się poprawić, czy może już teraz jest przykładem dla innych? Postaramy się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań. Spojrzymy też w przyszłość - jakie kolejne cele może postawić przed sobą Poznań w zakresie polityki równościowej, różnorodności i otwartości na społeczność queerową, a także w jaki sposób może wpłynąć na inne miasta i regiony w całej Polsce, aby korzystały z dobrych praktyk, które sprawdziły się w Poznaniu"
- informują organizatorzy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W dyskusji udział wezmą prezydent Jacek Jaśkowiak, członkini zarządu fundacji Tęczowe Rodziny Jowita Wycisk, socjolog, współzałożyciel Krytyki Politycznej Sławomir Sierakowski oraz Arek Kluk - prezes stowarzyszenia Grupa Stonewall. Rozmowę poprowadzi Paulina Kirschke - przewodnicząca Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. polityki równościowej Poznania.

Spotkanie jest otwarte dla publiczności. Zapowiedziano, że każdy będzie miał możliwość włączenia się do dyskusji. Wydarzenie odbędzie się 18 stycznia o godzinie 18:00 w Lokum Stonewall.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro