Reklama
Reklama

Fatalny dzień na poznańskich drogach! Dziesiątki kolizji i wypadków na śliskich ulicach

fot. Jakub Pięta / Ratajska Telewizja Kablowa
fot. Jakub Pięta / Ratajska Telewizja Kablowa

Policja podsumowała czwartek.

- W związku z wczorajszą gołoledzią, do północy odnotowaliśmy 76 kolizji i wypadków. Dotyczy to obszaru Poznania i okolicznych gmin - wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. W czwartek sytuacja na drogach zaczęła się pogarszać około 15.00, gdy w mieście pojawił się marznący deszcz. Około 18.00 policja obsługiwała na terenie miasta i powiatu 33 zdarzenia. Dwie godziny później było to 20 zdarzeń drogowych.

Jak informowaliśmy już na epoznan.pl, w czwartkowe popołudnie w samym Poznaniu doszło do kilku karamboli. Kierowcy skarżyli się, że nie byli w stanie zapanować nad samochodami ślizgającymi się po jezdni. Co na to ZDM? - Od wczoraj trwają prace, których celem jest przeciwdziałanie zamarzaniu jezdni. Prowadzone były na jezdniach układu strategicznego, podstawowego i lokalnego. Obecnie kończy się kolejne posypywanie jezdni układu strategicznego, a następnie pojazdy w ramach Akcji Zima wyjadą znów na drogi lokalne - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

W piątek w Poznaniu termometry mają pokazywać temperaturę delikatnie poniżej 0 stopni. Nie ma padać, więc sytuacja z czwartku nie powinna się powtórzyć. Popadać może natomiast w sobotę, a temperatura ma oscylować w okolicy 0 stopni. Już teraz apelujemy o ostrożność.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro