Reklama
Reklama

Kamienica w centrum Poznania przejdzie metamorfozę. Powstaną w niej mieszkania

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Chodzi o nieruchomość przy ulicy Gwarnej.

Gwarna przez lata nie była ulicą uważaną za reprezentacyjną. W większości zaniedbane budynki raczej odstraszały niż zachęcały do przebywania w tej okolic. Wkrótce ma się to zmienić. Kamienica przy ulicy Gwarnej 8 zaczyna się zmieniać i ma być gotowa w czerwcu 2025 roku. Inwestorem jest tutaj ST Home, a wykonawcą firma Soltbau.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

- Kamienica pod numerem ósmym to butikowy budynek, w którym znajdzie się tylko 25 mieszkań. Wśród nich typowo kamieniczne, wysokie wnętrza z dużymi oknami, ale też bardzo atrakcyjne aranżacyjnie apartamenty dwupoziomowe. W mieszkaniach w oficynie pojawią się balkony i tarasy - podaje inwestor. - Elewacja kamienicy odzyska swój elegancki wygląd, podkreślony ozdobnymi gzymsami i dekoracyjnymi sztukateriami. Znowu widoczne będą dumne, uskrzydlone lwy zdobiące front budynku. No i neony. Muszą pojawić się neony - dodaje.

Mieszkania w części są już zarezerwowane. Najdroższe z dostępnych kosztuje ponad 1,5 mln złotych i ma ponad 100 m2 powierzchni. Za około 50-metrowe mieszkanie trzeba zapłacić ponad 700 tysięcy złotych, a za blisko 40-metrowe ponad 500 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro