Reklama

Montują znaki informujące o odcinkowym pomiarze prędkości na autostradowej obwodnicy Poznania

fot. Bartosz
fot. Bartosz

Kiedy pomiar zacznie być prowadzony?

- Na A2 Krzesiny - Luboń właśnie zakładane są znaki informacyjne o pomiarze odcinkowym prędkości. Było sporo artykułów o tym, że pojawi się ten system, natomiast myślę, że warto uprzedzić mieszkańców, że właśnie zaczął działać - napisał do nas Czytelnik Bartosz.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Anna Ciamciak z Autostrady Wielkopolskiej potwierdza, że na trasie rzeczywiście trwa montaż znaków informujących o pomiarze. Nie oznacza to jednak, że pomiar zaraz będzie prowadzony. - Montaż znaków, które do momentu uruchomienia systemu pozostaną zasłonięte, to kolejny etap przygotowań - mówi. - Jesteśmy na etapie ostatnich uzgodnień z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego. Poinformuję o ich zakończeniu oraz uruchomieniu systemu - zapewnia.

Przypomnijmy, że OPP będzie prowadzony na odcinku autostradowej obwodnicy Poznania pomiędzy węzłami Komorniki i Krzesiny. Obowiązuje tu ograniczenie do 120 kilometrów na godzinę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro