Reklama
Reklama

O krok od tragedii. Nieprzytomna 42-latka znaleziona leżąca na ziemi pod lasem podczas mrozów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek wieczorem w rejonie Ostrzeszowa.

Jak informuje Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej policji, około 19.30 do policjantów trafiła informacja o zaginięciu 42-letniej mieszkanki gminy. Jak ustalono, kobieta ostatni raz była widziana około 16.00. - Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, tj. szybki spadek temperatury sięgający -10 stopni, w poszukiwania kobiety zaangażowano wszystkich policjantów pełniących w tym czasie służbę, zarówno na terenie Ostrzeszowa, jak i w jednostkach ościennych - tłumaczy.

Gdy zapadała decyzja o wszczęciu alarmu dla całej jednostki, policji z ostrzeszowskiej drogówki przy jednym z kompleksów leśnych znaleźli nieprzytomną, zmarzniętą kobietę. Szybko potwierdzono, że to jej szukają funkcjonariusze.

- Za pośrednictwem dyżurnego na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, a do czasu przyjazdu karetki, niezbędnej pomocy udzielili kobiecie będący na miejscu policjanci. Po chwili na miejsce ujawnienia poszukiwanej dojechali również policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, z pomocą których odzyskującą świadomość kobietę, umieszczono w policyjnym radiowozie celem ogrzania się. Dzięki zaangażowaniu i szybkiej reakcji służb udało się zapobiec tragedii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro