Reklama

Nowe centrum handlowe przy Posnanii. Kiedy rusza budowa?

fot. Krzysztof
fot. Krzysztof

Chodzi o teren przy ulicy Brneńskiej w bliskim sąsiedztwie CH Posnania.

O sprawie pisaliśmy już w grudniu 2020 roku. Wówczas mieszkańcy okolic ulicy Milczańskiej zdumieni odkryli, że przed ich oknami wkrótce powstanie nowy obiekt handlowy. W bliskim sąsiedztwie największego centrum handlowego w regionie - Posnanii. Informowano wówczas, że obiekt ma mieć około 20 metrów wysokości i 3 kondygnacje - parter z magazynami, pomieszczeniami technicznymi oraz miejscami postojowymi, piętro z częścią usługową oraz handlową i drugie piętro z częścią biurową. Całość miała mieć 17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Inwestorem miał być Kaufland.

Jak ustaliliśmy, zaszły pewne zmiany, dlatego inwestor w maju 2021 roku złożył wniosek w sprawie zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę obiektu przy ulicy Brneńskiej. Wskazano, że interwencja jest wymagana ze względu na zmiany w liczbie kondygnacji budynku, wysokości budynku czy sposobu użytkowania części obiektu. Wydział Urbanistyki i Architektury tłumaczył nam, że wprowadzono kondygnację pośrednią między kondygnacjami +1 i + 2, a funkcję biurową na kondygnacji +2 rozszerzono o alternatywną funkcję usługową. Wyjaśniono nam, że obiekt ma mieć 19,35 m wysokości. Urzędnicy we wrześniu 2021 roku zatwierdzili projekt budowlany i wydali decyzję o zmianie pozwolenia na budowę.

Minęły kolejne lata, a poza pojawieniem się tutaj płotu, nic się nie działo. W ostatnim czasie jednak nasz Czytelnik zauważył nowe oznakowanie przy wyjeździe z terenu. Zaczęły też pojawiać się informacje o tym, że Kaufland rzekomo sprzedał ten teren, a ma się na nim pojawić nie centrum handlowe, a biurowiec. Nie jest to jednak prawda.

- Teren przy skrzyżowaniu ul. Brneńskiej i ul. Milczańskiej w Poznaniu należy do sieci Kaufland - informuje nas biuro prasowe sieci handlowej. - Planujemy rozpoczęcie prac budowlanych w tej lokalizacji, lecz na ten moment, z uwagi na brak ostatecznych ustaleń co do architektonicznej formy budynku, jeszcze się nie zaczęły. O terminie rozpoczęcia budowy poinformujemy, gdy zapadną decyzje w tej sprawie - dodaje.

Można więc przypuszczać, że plany związane z budową w tym miejscu obiektu handlowego pozostają aktualne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro