Reklama
Reklama

Jest najnowszy ranking liceów i techników. W Poznaniu zmiana lidera wśród liceów, mamy jedne z najlepszych techników w kraju

fot. VIII LO / FB
fot. VIII LO / FB

Zaprezentowano najnowszą edycję ogólnopolskiego rankingu Liceów i Techników przygotowanego przez Perspektywy.

Numerem jeden w Poznaniu jest VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, które zdetronizowało II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej. VIII LO równocześnie znalazło się na 21. miejscu w kraju. II LO uplasowało się na drugim miejscu w Poznaniu i województwie, a 28. w Polsce. Trzecie miejsce przypadło LO św. Marii Magdaleny z Poznania, które w Polsce znalazło się na 36. miejscu. Tylko VIII LO z tej trójki wypadło w ogólnopolskim rankingu lepiej niż przed rokiem. Zarówno II LO, jak i LO św. Marii Magdaleny odnotowało spadek. Pierwszą piątkę w województwie dopełniają I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz III LO im. Św. Jana Kantego również w Poznaniu.

Co z technikami? Niezmiennie numerem jeden w województwie jest poznańskie Technikum Komunikacji (ZSK), które zajęło 7. miejsce w kraju. To awans o dwa oczka w stosunku do ubiegłego roku. Na drugie miejsce wróciło poznańskie Technikum Łączności, które przed rokiem było trzecie. Uplasowało się na 11. miejscu w kraju notując awans o 25 pozycji. Trzecie miejsce przypadło Technikum nr 1 (ZST) z Ostrowa Wielkopolskiego, które równocześnie zajęło 12. miejsce w Polsce. To nieprawdopodobny awans - ze 103. miejsca w roku ubiegłym!

W przypadku ogólnopolskiego rankingu, podium wygląda identycznie jak przed rokiem. Numerem jeden niezmiennie jest XIV LO im. Staszica z Warszawy. Na drugim miejscu znalazło się V LO im. Witkowskiego z Krakowa. Trzecie miejsce należy do XIII LO ze Szczecina.

Zmiany nastąpiły w ogólnopolskim rankingu techników. Numerem jeden zostało Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II z Kleszczowa w województwie łódzkim. Na drugą pozycję spadło z pierwszego miejsca Technikum Mechatroniczne nr 1 z Warszawy. Na trzecim miejscu, tak jak przed rokiem, uplasowało się Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 z Lublina.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro