Reklama
Reklama

Tragiczny wypadek na torach. Ciężarówka zderzyła się z pociągiem!

fot. Chodzieskie Służby Alarmowo FB
fot. Chodzieskie Służby Alarmowo FB

Do wypadku doszło w Budzyniu na terenie powiatu chodzieskiego.

Jak wyjaśnia dyżurny wielkopolskich strażaków, do zdarzenia doszło chwilę po godzinie 8.00. - Pociąg relacji Kołobrzeg - Poznań zderzył się z ciężarówką przewożącą stal - mówi. - Mamy jedną ofiarę śmiertelną. To pracownik obsługi pociągu. Ranny jest maszynista. Nikt z pasażerów nie ucierpiał, przynajmniej takie są wstępne informacje - dodaje. Na miejscu jest w tej chwili 13 zastępów strażaków, policja i karetki pogotowia.

Więcej informacji wkrótce.

 • Aktualizacja
  środa, 10.01.2024 r., godz. 09.25
  Aktualizacja
  środa, 10.01.2024 r., godz. 09.25
  Radosław Śledziński z PKP PLK: Ze względu na zdarzenie na przejeździe kolejowo-drogowym w okolicy Budzynia wstrzymany jest obecnie ruch pociągów na odcinku Rogoźno Wielkopolskie - Budzyń (linia kolejowa Poznań - Piła). Samochód ciężarowy wjechał na przejeździe zabezpieczonym znakami pod pociąg relacji Kołobrzeg - Poznań. Na miejsce dysponowano służby oraz ekipy techniczne. Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Są osoby ranne. Skład jest wykolejony. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ustalają z przewoźnikami zmiany w komunikacji. Aktualne informacje, w miarę możliwości, są na bieżąco przekazywane podróżnym przez drużyny konduktorskie, na stacjach i przystankach, oraz na Portalu Pasażera.
 • Aktualizacja
  środa, 10.01.2024 r., godz. 09.26
  Aktualizacja
  środa, 10.01.2024 r., godz. 09.26
  St. asp. Karolina Smardz-Dymek z policji w Chodzieży: Pociągiem podróżowało 160 pasażerów. Jednej osoby, pomimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować. Jedna osoba w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Policjanci zabezpieczają na miejscu materiał dowodowy. Wiemy już, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Pociąg jest częściowo wykolejony w przedniej części.
 • Aktualizacja
  środa, 10.01.2024 r., godz. 09.47
  Aktualizacja
  środa, 10.01.2024 r., godz. 09.47
  Radosław Śledziński z PKP PLK: W wyniku wykolejenia składu uszkodzony został tor na długości około 200 metrów. Służby PLK SA przystąpią do jego naprawy po zakończeniu akcji ratunkowej. Na linii Poznań - Piła ruch pociągów jest wstrzymany. Za pociągi regionalne (Polregio i Koleje Wielkopolskie) wprowadzono zastępczą komunikację autobusową między Rogoźnem Wielkopolskim a Budzyniem. Pociągi dalekobieżne kierowane są trasą przez Gniezno, Inowrocław i Bydgoszcz. Aktualne informacje, w miarę możliwości, są na bieżąco przekazywane podróżnym przez drużyny konduktorskie, na stacjach i przystankach, oraz na Portalu Pasażera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro