Reklama

Koniec "nocnych lotów" na Kampusie Morasko! Nocą wjazd na parking tylko z upoważnieniem

fot. Rob
fot. Rob

O problemach sąsiadów kampusu pisaliśmy na epoznan.pl wielokrotnie.

Od lat w Poznaniu dochodzi do spotkań miłośników aut. Odbywają się w różnych lokalizacjach - na Kampusie Morasko, ale też przy IKEA czy na parkingach przy CH Auchan w Swadzimiu. Wielokrotnie pojawiała się na nich policja, ale to nie zniechęca uczestników do kontynuowania takich imprez.

Na hałas generowany w nocy przez uczestników zlotów regularnie skarżyli się mieszkańcy okolic Kampusu Morasko. W maju rzeczniczka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza tłumaczyła nam, że uczelnia wraz z policjantami i strażnikami miejskimi prowadzą rozmowy na temat tego, jak można rozwiązać problem. I rozwiązanie znaleziono.

- 15 stycznia 2024 roku zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na Kampusie Morasko. Od tego dnia, wyjazd i parkowanie na terenie kampusu w godzinach nocnych (od 21:00 do 6:00) będzie możliwy tylko dla pojazdów posiadających upoważnienie wydane przez UAM, a także pojazdów służb miejskich i MPK Poznań. Za niezastosowanie się do znaku drogowego B-1 (zakaz ruchu) Policja może nałożyć mandat karny w wysokości do 500 złotych - wyjaśnia Przemysław Stanula z UAM.

- Mówimy o wjeżdżaniu i parkowaniu. Upoważnione będą tylko samochody, zarówno pracowników Uniwersytetu, jak i tych, którzy złożą odpowiednie zapotrzebowanie na taki wjazd i parkowanie oraz służb miejskich i MPK. Te pojazdy będą mogły w godzinach nocnych poruszać się po kampusie - mówi Kanclerz UAM, dr Marcin Wysocki. - Dla pozostałych pojazdów, wjazd na Kampus, w godzinach od 21:00 do 6:00 będzie niemożliwy. Nie ukrywam, że jest to wynik rozmów prowadzonych między Uniwersytetem a Policją i ma to być jeden ze sposobów na przeciwdziałanie "nocnym lotom", czyli wyścigom samochodów, które odbywały się notorycznie na Kampusie Morasko - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
16.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro