Reklama

W Wielkopolsce zlikwidowano laboratorium narkotykowe. Znaleziono narkotyki warte 6,5 mln złotych!

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Akcja odbyła się w powiecie kolskim.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że w wielkopolskiej gminie Kłodawa może znajdować się laboratorium, w którym wytwarzane są narkotyki. W ostatnich dniach policjanci pojawili się na wytypowanej, prywatnej posesji i w stodole natrafili na trwający właśnie proces syntezy klefedronu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Podczas akcji policjanci zabezpieczyli dwie kompletne linie produkcyjne, odczynniki chemiczne, reagenty i prekursory narkotykowe. W dwóch reaktorach znajdowało się 460 litrów cieczy, z której według opinii biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi, można uzyskać 115 kg klefedronu. W trakcie likwidacji laboratorium policjanci przejęli blisko 8 kg gotowego 4-CMC, które było już zapakowane w hermetyczne worki foliowe, przygotowane do dystrybucji. Łącznie policjanci zabezpieczyli narkotyki warte około 6,5 mln zł. Policjanci przejęli także 880 litrów kwasu solnego, 300 litrów eteru, 40 litrów acetonu, czyli 1220 litrów prekursorów, wartych 117 tys. zł - podaje CBŚP.

W związku ze sprawą zatrzymano 2 osoby, którym postawiono zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Trafili do aresztu na 3 miesiące. Policjanci nie ukrywają, że w związku ze sprawą może dojść do kolejnych zatrzymań.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro