Reklama
Reklama

Chcesz się zaszczepić przeciwko Covid-19? W Poznaniu jest problem z dostępnością szczepionek

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Zainteresowanie jest duże, a szczepionek nie ma.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia podawało, że do Polski dotarło kolejne 200 tysięcy szczepionek przeciwko Covid-19 i przekazano je do przychodni, aptek, szpitali oraz domów pomocy społecznej. - Do tej pory dostarczono prawie 600 tys. szczepionek, dzięki czemu zaszczepiło się już ponad 360 tys. osób. Cieszy fakt, że ze szczepień korzystają głównie osoby 60+ - podało ministerstwo.

W sumie do kraju dotarło blisko 800 tysięcy szczepionek (z najnowszą pulą), a do punktów szczepień przekazano ich blisko 600 tysięcy. - Dzięki staraniom Pani Ministry Izabeli Leszczyny mamy dodatkowych 200 tys. szczepionek. Obecnie jest 80 tys. wolnych terminów, warto więc udać się do punktu szczepień - mówił 4 stycznia Damian Kuraś, rzecznik MZ. Ale jak się okazuje, sprawa nie jest taka prosta.

Poznańska Gazeta Wyborcza przyjrzała się, jak wygląda sytuacja z dostępnością szczepionek w Poznaniu. I wygląda bardzo źle. W POSUM szczepionek brak, w wielu przychodniach POZ szczepionki ostatni raz widziano w grudniu. Podobnie jest w aptekach. Do szpitala im. Raszei szczepionki dotarły, ale to preparaty dla pracownikow.

Po zalogowaniu się na Internetowe Konto Pacjenta można znaleźć informację o dostępnych terminach szczepień. Pojedyncze terminy znaleźć można, ale w zaledwie kilku punktach w mieście.

  • Aktualizacja
    środa, 10.01.2024 r., godz. 14.32
    Aktualizacja
    środa, 10.01.2024 r., godz. 14.32
    Szpital przy ulicy Szwajcarskiej informuje, że ma szczepionki przeciwko Covid-19. Szczegółowy harmonogram szczepień w placówce można znaleźć na stronie internetowej szpitala.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
18.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro