Reklama
Reklama

Jechał zygzakiem po autostradzie. Prawie doprowadził do trzech wypadków, ale to nie policja go powstrzymała przed dalszą jazdą

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W poniedziałek nad ranem na A2 w kierunku Świecka doszło do obywatelskiego zatrzymania.

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik epoznan.pl - Dzisiaj o 4:30 na autostradzie A2, jakieś 20 km przed bramkami w kierunku Świecka, dokonałem zatrzymania obywatelskiego.

Według Czytelnika kierowca miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - Jechał zygzakiem, prawie doprowadził do trzech wypadków. Niemal wleciał pod tira. Prawie otarł się o następną ciężarówkę. Przed zatrzymaniem się na pasie awaryjnym obił się o barierki - relacjonował Czytelnik.

- Jednym słowem masakra. Ścigałem go jakieś 50 km lub więcej. Wezwałem policję, ale niestety nie mam kamery w samochodzie. Po tym zdarzeniu już wiem, że kupię kamerę, jednak nie w tym rzecz. Widok był przerażający, ale jestem zszokowany totalną znieczulicą, która panuje w społeczeństwie. Samochody, które ten człowiek mijał ostentacyjnie uciekały, a nawet mieli to gdzieś.

Czytelnik, jak twierdzi, chce nagłośnić sprawę nie dla oklasków, ale dla ludzi, którzy według niego powinni reagować na podejrzane i niebezpieczne zachowania na drodze - Chcę zaapelować, by ludzie nie przyzwalali na takie coś. Ktoś mógł zginąć, to mogły być wasze bliskie osoby. Może ktoś z waszych bliskich akurat mijał tego pijanego kierowcę. Reagujcie, powiadomcie odpowiednie służby.

Policjanci również co roku apelują do kierowców - Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi stanowi ogromne zagrożenie na drodze. W takim przypadku bierna postawa może doprowadzić do tragedii. Jeśli kierowca samochodu przed nami przekracza linie jezdni lub jedzie niewłaściwą stroną, jedzie nierównym tempem, zatrzymuje się lub hamuje gwałtownie i bez powodu, powoli reaguje na sytuacje na drodze, łamie zakazy i nakazy, może być pod wpływem alkoholu. Lepiej pozwolić, by wyminął nasze auto lub utrzymywać do niego bezpieczny dystans oraz szybko powiadomić Policję, opisując pojazd i kierunek, w którym się porusza.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro