Reklama
Reklama

Nie działa winda w bloku. Tata dziewczynki poruszającej się na wózku codziennie musi ją wnosić na czwarte piętro. "Wyjechaliśmy, żeby nie wciągać jej po schodach"

fot. Kadr filmu od Czytelniczki
fot. Kadr filmu od Czytelniczki

Chodzi o blok przy ul. Dąbrowskiego 29 w Poznaniu.

Winda przestała tam działać 22 grudnia 2023 roku. Jak wspomina tata dziewczynki z niepełnosprawnością ruchową, nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że on wraz z partnerką muszą codziennie wciągać córkę wraz z wózkiem na czwarte piętro.

Na ul. Dąbrowskiego 29 w jednej z klatek jest awaria windy. Niby nic. Zdarza się, natomiast trwa to od 22.12. I jeszcze nie było w tym nic nadzwyczajnego, jednak mamy córkę z niepełnosprawnością ruchową, porusza się na wózku. Jest też osobą niewidzącą, która nie ma możliwości pokonania nawet jednego stopnia, a mieszkamy na 4 piętrze. Administracja poinformowała, że naprawa nastąpi po nowym roku, ponieważ nie są w stanie w przerwie świątecznej zorganizować części. Na święta i sylwestra udało nam się wyjechać z córką, aby nie wciągać jej do góry. Dosłownie wciągać. Córka codziennie chodzi do szkoły, rano odbiera ją transport i po południu przywozi. Za każdym razem partner musi ją sprowadzać i wciągać do góry. Administracja ze stoickim spokojem informuje, że nie zna daty naprawy. Nie proponuje innego rozwiązania. A partner pozbawia się zdrowia, które jest niezbędne przy codziennej opiece nad córką. Ja nie jestem w stanie mu pomoc. Czasem pomoc zaoferują przechodni na korytarzu, jednak są to pojedyncze sytuacje. Jest to około 100 schodów do pokonania. Jest to niemożliwy ciężar. Przy wchodzeniu z córką najlepiej, aby były 3 osoby, jednak nie zawsze jest to możliwe - w poniedziałek napisał do redakcji epoznan.pl tata dziewczynki z niepełnosprawnością ruchową.

Udało nam się skontaktować z serwisem wind - Dopiero dziś otrzymaliśmy zlecenie od administracji. Zamówiliśmy już części do winy. Są one dość kosztowne, dlatego zawsze musimy poczekać na zlecenie administracji. Części mają przyjść do nas jutro lub pojutrze, jak tylko będziemy je już mieli, rozpoczniemy naprawę windy. Myślę, że do końca tego tygodnia powinna być naprawiona, jeśli części okażą się dobre - wytłumaczył pracownik serwisu wind.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro