Reklama
Reklama

Poznański milioner: "pracy dla ludzi, którzy coś umieją będzie przybywało. Natomiast będzie ubywało pracy dla ludzi, którzy coś wiedzą"

fot. archiwum
fot. archiwum

Piotr Voelkel mówi o rozpoczynającej się rewolucji.

Piotr Voelkel to poznaniak, twórca firmy Vox, Collegium Da Vinci, współtwórca Uniwersytetu SWPS oraz inwestor poznańskiego biurowca Bałtyk. Milioner był gościem Łukasza Kijka z money.pl i porozmawiał z nim o tym, jak w najbliższych latach będzie wyglądać rynek pracy.

- Trzeba sobie jasno powiedzieć, że pracy dla ludzi, którzy coś umieją będzie przybywało natomiast będzie bardzo ubywało pracy dla ludzi, którzy coś wiedzą. Wiedza będzie jak tlen, dostępna na jedno wciśnięcie smartfona - przyznał w rozmowie Voelkel. Jego zdaniem sztuczna inteligencja zastąpi pracowników "z wiedzą", a kluczowe będą umiejętności, fach w ręku. I tu istotne jest, by już teraz dostosować model edukacji do nowych realiów. - Nie ma powodu, żeby młodzi ludzie wkuwali. Oni mają rozumieć świat, a nie nauczyć się na pamięć kolejnych regułek. To jest bardzo ważne, żeby połączyć z jednej strony: "umiem", z drugiej: "wiem gdzie szukać" i z trzeciej: "rozumiem świat" - dodał.

Całą rozmowę z biznesmenem można zobaczyć tutaj:


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro