Reklama

Niezwykły eksponat wojskowy doczeka się remontu! "Dosłownie wyrwaliśmy go z ziemi"

fot. Pilskie Muzeum Wojskowe / FB
fot. Pilskie Muzeum Wojskowe / FB

To gokart. Był używany przez żołnierzy do nauki jazdy.

O nowym, niezwykłym eksponacie już w zeszłym roku informowało Pilskie Muzeum Wojskowe za pośrednictwem portalu społecznościowego. Teraz pojawiły się informacje, że eksponat przejdzie metamorfozę.

"Po zakończeniu prac przy MTS-70, nasz sprawdzony zespół: Adam Stolarek (renowator) i Przemysław Olszyński (konsultant i zaopatrzeniowiec) ruszą z remontem unikatowego pojazdu związanego z historią Piły. Na warsztat Adama trafił gokart, którego dla przypomnienia kupiliśmy w kwietniu ubiegłego roku dzięki Waszemu wsparciu w postaci przekazania 1,5% podatku" - informują na łamach portalu społecznościowego przedstawiciele Pilskiego Muzeum Wojskowego.

"Ten gokart był nie tylko używany w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile, ale tu skonstruowany i zbudowany!!!! Dosłownie wyrwaliśmy go z ziemi, a teraz chcemy przywrócić mu podobnie jak MTS-70 dawną świetność"- zapowiedzieli.

"Takie gokarty w Pile, w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej w połowie lat 60. były wykorzystywane do szkolenia kierowców na wstępnym etapie nauki jazdy" - mówił, prezentując pojazd w ubiegłym roku Przemysław Olszyński, dyrektor muzeum. Jak informowano, każdy kursant przez kilka godzin jeździł na gokarcie po zaaranżowanym miasteczku z wyznaczonymi ulicami. Dopiero po odbyciu takiego wstępnego szkolenia mógł usiąść za kierownicą prawdziwego samochodu. Pojazd generował też niższe koszty niż samochody.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro