Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak wystawił na licytację dla WOŚP... historyczną kostkę ze Starego Rynku. "Nie została sprzedana do Niemiec ani do Szwecji"

fot. allegro.pl
fot. allegro.pl

Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 28 stycznia. Pieniądze będą zbierane na "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". Tradycyjnie Jacek Jaśkowiak wspiera zbiórkę na rzecz WOŚP. W tym roku jedna z licytacji prezydenta już pojawiła się na platformie Allegro. Do wylicytowania jest słynna historyczna kostka ze Starego Rynku. Jak opisano w treści licytacji, kostka przez kilkadziesiąt lat leżała na Starym Rynku.

- Nie została sprzedana do Niemiec ani do Szwecji - ale można ją dziś wylicytować dla WOŚP! Licytacja obejmuje jedną kostkę kamienną o wymiarach 20x20x20 cm i wadze ok. 20 kg. Nie jest to zwykły kamień, a część bruku, który przez kilkadziesiąt lat leżał na Starym Rynku w Poznaniu. Przez ostatnie 60 lat chodziły po niej pokolenia poznaniaków. Być może były to dzieci wpatrzone w trykające się koziołki na ratuszowej wieży. Może wagarowicze, którzy przychodzili tu tłumnie w pierwszy dzień wiosny lub odwiedzający Stary Rynek turyści przy okazji jarmarków świętojańskich - czytamy.

W momencie pisania tego newsa, najwyższa oferta to 200 złotych. Licytować można TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro