Reklama
Reklama

W 2024 roku sporo planowanych zwolnień grupowych w regionie. Pracę może stracić blisko 2000 osób

fot. archiwum
fot. archiwum

Tak wynika z danych urzędów pracy.

Jak ustalił Głos Wielkopolski, do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu trafiła informacja o planowanych zwolnieniach grupowych w wielkopolskich firmach w 2024 roku. Z danych przekazanych przez Powiatowe Urzędy Pracy wynika, że w 13 powiatach położonych na terenie naszego województwa planowane są takie zwolnienia pracowników.

Pracę w tym roku w Wielkopolsce w ramach zwolnień grupowych może stracić 1867 pracowników. Są to dane zgłoszone przez firmy w ubiegłym roku. Zwolnień może być mniej lub więcej. Mniej, bo pracodawcy mogą jednak wycofać się ze swoich planów, a więcej, bo chęć zwolnień zgłosić mogą kolejne firmy.

W przypadku Poznania zwolnienia planowane są w stosunku do blisko 150 osób pracujących m.in. w centrach telefonicznych, przy produkcji piwa, doradztwie informatycznym czy zarządzaniu nieruchomościami. Gorzej jest w przypadku powiatu poznańskiego. Tu zwolnienia mogą dotyczyć blisko 800 osób pracujących w sprzedaży hurtowej, zajmujących się oprogramowaniem, transportem drogowym towarów, a także prowadzącym działalność rachunkowo-księgową. To właśnie w powiecie poznańskim planowanych jest najwięcej zwolnień w regionie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro