Reklama

Dawna Biblioteka Raczyńskich na Świętym Marcinie zamieni się w mieszkania. Znany deweloper rusza z pracami

Tak ma wyglądać obiekt po remoncie | fot. Wechta
Tak ma wyglądać obiekt po remoncie | fot. Wechta

Budynek sprzedano już w 2013 roku, ale dopiero teraz zaczyna się tu coś dziać.

W budynku przy ulicy Święty Marcin 65 do 2013 roku funkcjonowała czytelnia Biblioteki Raczyńskich. Gdy otwarto nowe skrzydło biblioteki przy Al. Marcinkowskiego, właśnie tam przeniesiono zbiory ze starego obiektu, a budynek wystawiono na sprzedaż. Pierwszy przetarg zakończył się niepowodzeniem, ale już drugi - sukcesem. Budynek (wraz z obiektem znajdującym się na tyłach, przy Garncarskiej) sprzedano we wrześniu 2013 roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W kolejnych latach nic się tu nie działo. We wrześniu 2018 roku właściciel obiektu sprzedał go znanemu poznańskiemu deweloperowi - spółce Wechta. Wówczas pojawiały się doniesienia, że mogą tu powstać galeria sztuki, klub i restauracja. Już wiadomo, że przeznaczenie obiektu będzie inne.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, w obiekcie powstanie 38 mieszkań o powierzchni od 25 do 66,5 metra kwadratowego. Inwestor ma obecnie zgodę na remont elewacji (co już się rozpoczęło) oraz prace remontowe w środku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro