Reklama

Przed nami załamanie pogody. Jest ostrzeżenie meteo!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. LT
Zdjęcie ilustracyjne | fot. LT

Jest zima, w końcu zrobi się zimowo.

Jak wynika z aktualnej prognozy pogody, czwartek jest ostatnim dniem, w którym na termometrach w Poznaniu zobaczymy dodatnią temperaturę. W godzinach wieczornych termometry mają pokazywać już -1 stopni, a w piątek rano nawet -5. W czwartek wieczorem może wystąpić deszcz, który będzie przymarzał - trzeba więc będzie bardzo uważać na drogach i chodnikach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W piątek prognozowane są opady śniegu, a dodatnia temperatura pojawi się na termometrach dopiero za mniej więcej tydzień. Najzimniej ma być w poniedziałek i wtorek - w nocy temperatura ma spadać nawet do -10 stopni.

Co z ostrzeżeniem meteorologicznym? Załamanie pogody zacznie się silnym wiatrem. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości około 30 km/h, w porywach do 70 km/h, z zachodu i północnego zachodu - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie wydano dla południowych powiatów Wielkopolski. Obowiązuje od 12.00 do 22.00 w czwartek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro