Reklama
Reklama

Mistrz świata i brązowy medalista igrzysk olimpijskich zawodnikiem AZS Poznań

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Mowa o Pawle Fajdku, który zaczyna trenować w Poznaniu.

Paweł Fajdek w środę podpisał umowę z klubem AZS Poznań i to właśnie w naszym mieście będzie przygotowywał się do dużych sportowych imprez. Zdecydował się na transfer z Katowic głównie ze względu na poznański system wspierający olimpijczyków. Jak podkreślił sportowiec w trakcie konferencji prasowej, Poznań zna bardzo dobrze, bo już tu trenował, a z naszym miastem ma same dobre wspomnienia.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Miłośnikom lekkoatletyki nie trzeba przedstawiać Pawła Fajdka, który specjalizuje się w rzucie młotem. Trzy razy reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich, a w 2021 roku w Tokio zdobył brązowy medal. Pięciokrotny mistrz świata, ostatni raz tytuł zdobył w 2022 roku. Na koncie ma m.in. złoty medal i dwa srebrne medale mistrzostw Europy, czterokrotne mistrzostwo Uniwersjady, wielokrotne mistrzostwo Polski. Jego rekord życiowy, 89,93 m z sierpnia 2015 roku wciąż jest rekordem Polski i 10. wynikiem na świecie.

Trenerem Fajdka jest poznaniak, Szymon Ziółkowski.

W tym roku najważniejszą imprezą sportową, w której udział weźmie Fajdek już reprezentujący Poznań, będą bez wątpienia igrzyska olimpijskie w Paryżu. Fajdek wraz z drugim Polakiem, Wojciechem Nowickim, mają wielką szansę na medale.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro