Reklama

Nowe urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości w regionie niemal gotowe!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. CANARD GITD
Zdjęcie ilustracyjne | fot. CANARD GITD

Pojawiły się znaki.

O tym, że w Wielkopolsce pojawią się nowe urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości piszemy na epoznan.pl od dawna. Za sprawą Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) OPP prowadzony będzie w dwóch miejscach: na odcinku trasy S11 pomiędzy Tarnowem Podgórnym i węzłem Poznań Ławica oraz na autostradzie A2 pomiędzy MOP Leonia / Kuny i PPO Żdżary, a więc w rejonie Konina.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jak podaje Radio Poznań, w tych dwóch lokalizacjach urządzenia są już niemal gotowe do pracy. Pojawiły się tam znaki informujące o pomiarze prędkości, same urządzenia przeszły natomiast testy i zostały zalegalizowane. Nie mierzą jednak prędkości kierowców, bo... nie mają zasilania. Na ten moment Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie wie, kiedy konkretnie do urządzeń doprowadzony zostanie prąd. GITD na to czeka.

Nie działa też odcinkowy pomiar prędkości na autostradowej obwodnicy Poznania. Anna Ciamciak z Autostrady Wielkopolskiej w rozmowie z nami podkreśla, że wciąż trwają uzgodnienia z GITD w kwestii uruchomienia urządzeń. - Na pewno będziemy informować o tym, że pomiar będzie prowadzony - zapewnia.

Na poznańskim rondzie Kaponiera pojawiła się natomiast kamera rejestrująca przejazd na czerwonym świetle. Pod koniec roku informowano nas, że urządzenie zacznie działać w styczniu. Jak podaje Radio Poznań, urządzenie nie przeszło jeszcze testów i nie zostało zalegalizowane, a więc nie robi jeszcze zdjęć kierowcom łamiącym przepisy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro