Reklama

Koniec Andersii Silver. Najwyższy budynek Poznania ma nową nazwę

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Jaką?

Do tej pory informując o budowie najwyższego poznańskiego budynku nazywaliśmy go Andersią Silver, choć był moment, że był Silver Andersią. Teraz inwestor postanowił postawić na zupełnie nową nazwę. Od środy Andersia Silver jest AND2. Zmieniona nazwa ma nawiązywać m.in. do adresu pod jakim znajduje się budynek - to plac Andersa 2. AND2 ma być skróconym zapisem adresu nawiązującym do krótkiego, szybkiego sposobu komunikacji.

- AND2 to nawiązanie do wszechobecnych w nowoczesnej pop kulturze skrótów, Plac Andersa 2 = AND2. AND to również angielski spójnik symboliczne podkreślający mnogość możliwości, udogodnień i cech tej wyjątkowej przestrzeni. Cyfra podzielona na sfery uwzględnia poziomy podział budynku na 3 dostępne typy powierzchni (Silver, Gold i Palladium). Dynamiczna funkcjonalność w ramach minimalistycznego designu - wyjaśnia zespół Betterandmore, który opracował nową markę.

Przypomnijmy, że AND2 ma 116 metrów wysokości i tym samym jest najwyższym budynkiem w naszym mieście, jak i w całej Wielkopolsce. Ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro