Reklama

Sylwester w Poznaniu. Bez rekordów, ale ma być ciepło

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

Sylwestrowa noc ma być w naszym mieście ma być pogodna.

Nowy Rok przywitamy w niezimowej aurze. Na termometrach w nocy w Poznaniu zobaczymy około 4 stopni Celsjusza. Zgodnie z zapowiedziami parasole nie będą nam potrzebne. W podobnej aurze przywita nas pierwszy dzień Nowego Roku. Choć słońca ma być niewiele, termometry w najcieplejszym momencie dnia mają wskazywać nawet 7 stopni Celsjusza.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Choć będzie ciepło na rekordy nie mamy szans - w ubiegłym roku o północy termometry wskazywały nawet kilkanaście stopni Celsjusza. Przypomnijmy, że aktualny rekord temperatury maksymalnej w styczniu na obszarze Polski to 18,6 stopni Celsjusza. Pogodowy rekord padł 6 stycznia 1999 roku w miejscowości Pszenno w województwie dolnośląskim.

Nieco gorsza pogoda zapowiadana jest na kolejne dni - we wtorek ma popadać deszcz. Według zapowiedzi meteorologów pod koniec tygodnia temperatura ma spaść poniżej zera stopni Celsjusza.

Szczegółowe informacje pogodowe znaleźć można w naszym serwisie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro