Reklama
Reklama

Makabryczne odkrycie w szpitalu. "Ten mężczyzna był znany organom ścigania"

fot. Daria Bielienkov / Szpital Dziekanka
fot. Daria Bielienkov / Szpital Dziekanka

Znaleziono zwłoki 29-latka.

Już w czwartek na łamach epoznan.pl informowaliśmy o zwłokach młodego mężczyzny ujawnionych na strychu Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie. Dziś więcej szczegółów ustaliło Radio Poznań.

"Prokuratura wykluczyła samobójstwo" - powiedziała dziennikarzom szefowa gnieźnieńskiej prokuratury Małgorzata Rezulak-Kustosz. "Zwłoki znajdowały się na schodach prowadzących na strych w mniej uczęszczanej części budynku. Ten mężczyzna był znany organom ścigania. Biegły z zakresu medycyny sądowej wyklucza działanie osób trzecich. Nie mam informacji, aby to było samobójstwo. Lekarz określił to jako zatrzymanie krążenia. Ten mężczyzna miał przy sobie dokument -skierowanie na leczenie przeciwalkoholowe, ale na to leczenie się nie stawił" - dodała.

"Po opiniach koronera i lekarza, którzy orzekli, że przyczyną śmierci nie było przestępstwo i nie ma. Zmarły był osobą bezdomną, uzależnioną od alkoholu i wyniszczoną przez "wędrowniczy" tryb życia"
- przekazała prokurator Rezulak-Kustosz.Jak już wczoraj informowaliśmy, ciało wydano rodzinie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro