Reklama

Jest apel w sprawie petard w sylwestrową noc. "Zadbajmy o spokój zwierząt"

fot. Straż Miejska Miasta Poznania
fot. Straż Miejska Miasta Poznania

Straż Miejska Miasta Poznania prosi o mieszkańców o to, by nie generowali huku.

To, co dla ludzi jest miłym dla oka wydarzeniem, dla zwierząt oznacza strach - apeluje Straż Miejska i próbuje uświadomić ludzi, że huk petard i fajerwerków mogą sprawić, że zwierzęta uciekną z domów lub zerwą się ze smyczy podczas spaceru.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Strażnicy podpowiadają, jak pomóc zwierzętom w Sylwestra - Nie mamy wpływu na zwierzęta dziko żyjące w mieście, czy na te w lasach. O te w schronisku zadbają pracownicy, ale naszym własnym możemy zapewnić spokój. Przygotujmy w domu bezpieczne legowisko, może warto pomyśleć o pomieszczeniu bez okien, jeśli nie jest to możliwe, zasłońmy okna. Zabierzmy psa na dłuższy spacer jeszcze przed największym natężeniem wystrzałów, oczywiście na smyczy.

Straż Miejska radzi również, aby przed nocą sylwestrową każdego psa wyposażyć w w tak zwaną adresatkę, która w razie ucieczki psa pomoże odnaleźć jego właściciela.

-W ostateczności możemy sięgnąć po pomoc farmakologiczną, pamiętajmy jednak, że tylko weterynarz może podać odpowiednie dla zwierzaka leki uspokajające. Jeśli nie uda nam się upilnować naszego pupila, skontaktujmy się ze Schroniskiem dla Zwierząt, bo to tam znalezione przez strażników psy, czy koty zostaną odwiezione.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro