Reklama

Wielkopolska ma nową wojewodę. To Agata Sobczyk

fot. Agata Sobczyk FB
fot. Agata Sobczyk FB

Michał Zieliński pożegnał się z mieszkańcami.

- Szanowni Państwo, 27 grudnia 2023 r. był ostatnim dniem mojej misji dla Ojczyzny i dla Wielkopolski na stanowisku Wojewody Wielkopolskiego. Moja praca dla Wielkopolski przypadła na czas, który okazał się wielkim wyzwaniem, nie tylko dla naszego regionu, ale i dla Polski. Każdemu kryzysowi sprostaliśmy, zapewniając bezpieczeństwo Wielkopolanom - podsumowuje swoją pracę dotychczasowy wojewoda, Michał Zieliński. - Pomimo tak wielu wyzwań udało nam się wspólnie zmienić oblicze Wielkopolski i poprawić codzienność Wielkopolan. Inwestycje w lokalne społeczności, w nasze Małe Ojczyzny, infrastrukturę, politykę społeczną, służbę zdrowia i wiele innych obszarów pozwoliły nam na zapewnienie zrównoważonego rozwoju całego regionu. Dziękuję wszystkim osobom, z którymi miałem przyjemność pracować przez ten czas, za ich wsparcie, wiedzę i otwartość. Dziękuję ponadto każdemu, z kim przez blisko trzy lata miałem zaszczyt budować lepszą przyszłość Wielkopolski i Wielkopolan. Dziękuję moim współpracownikom, samorządowcom, przedstawicielom administracji zespolonej i niezespolonej, duchowieństwu oraz osobom ze wszystkich sfer życia społecznego, kulturalnego, sportowego, gospodarczego i politycznego. Dziękuję mieszkańcom Wielkopolski za każde spotkanie i rozmowę. Niezależnie od tego, w jakiej roli, mogę Państwa zapewnić, że zawsze będę gotowy działać na rzecz naszego regionu i jego mieszkańców. Mojej następczyni życzę powodzenia w pełnieniu tej niezwykle odpowiedzialnej, ale przede wszystkim zaszczytnej misji - dodał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zielińskiego na stanowisku zastąpiła kobieta. W czwartek oficjalna informacja pojawiła się już na stronie internetowej WUW. Wojewodą została Agata Sobczyk z Polski 2050. Choć starała się o zostanie posłanką w październikowych wyborach, nie udało jej się to. Teraz przejęła stery w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Sobczyk ma 35 lat i pochodzi z Gostynia, ale obecnie mieszka w Poznaniu. Ukończyła biznes międzynarodowy na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Mieszkała na trzech kontynentach, pracowała m.in. w polskich placówkach dyplomatycznych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
16.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro