Reklama

Chcą uratować Sylwestra w Poznaniu? Pirotechnik zbiera na pokaz fajerwerków "Zróbmy to sami"

fot. Bartosz Ambrożkiewicz
fot. Bartosz Ambrożkiewicz

Bartosz Ambrożkiewicz znany w Internecie jako "Arkadiusz Fajerwerkiewicz" wpadł na ten pomysł.

Moje piękne miasto, w którym mieszkam od urodzenia (Poznań), już czwarty rok z rzędu nie organizuje jakiejkolwiek imprezy sylwestrowej, tym samym nie będzie również miejskich fajerwerków - tak zaczyna się apel Bartosza do mieszkańców Poznania o wspólne zorganizowanie pokazu sztucznych ogni.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Wspomniał o pokazach sztucznych ogni z przeszłości, które miał okazję poprowadzić. Z ubolewaniem przypomniał, że miasto nie ma środków na sfinansowanie sylwestrowego pokazu - Pomóżcie mi zebrać środki, a ja organizację wezmę na siebie (zrzekając się jednocześnie wynagrodzenia), jestem bowiem doświadczonym pirotechnikiem i chociażby ostatnie noworoczne widowisko właśnie u nas, wykonałem ja - zapewnia.

Chłopak poinformował, że przygotował już wszystkie niezbędne elementy infrastrukturalne typu moździerze, statywy, elektroniczne systemy do odpalania czy nagłośnienie odpowiednie dla kilkuset widzów.

Zarezerwowałem te wszystkie elementy gwarantując ich dostępność na noc sylwestrową, co jest oczywiście moim biznesowym ryzykiem jako prowadzącego firmę fajerwerkową, ponieważ jeśli zbiórka nie osiągnie progu (30 tysięcy złotych) to wszystkie środki do Was wracają i nic się nie odbędzie - zagwarantował Bartosz i poinformował również, że prowadzi rozmowy z kilkoma podmiotami zdolnymi udostępnić miejsce, z którego będą strzelane fajerwerki.

Chłopak zebrał już 14 401 złotych. Do celu zostało mu 15 599 złotych. Zbiórka nadal trwa.

Warto jednak przypomnieć, że prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zrezygnował z pokazu fajerwerków ze względy na liczne zgłoszenia mieszkańców, posiadaczy domowych zwierząt, które bardzo źle znoszą huk. Dodatkowo fundacja "Szklane Pułapki" apelowała do wszystkich włodarzy o zaprzestanie wystrzeliwania petard, ponieważ ptaki, które uciekają w popłochu przed hukiem często uderzają w drzewa i inne elementy przez co giną na miejscu.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro