Reklama
Reklama

Nadmiar jedzenia po świętach? Oto miejsca, w których można oddać dania potrzebującym

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

W Poznaniu działa kilka takich miejsc.

Wyrzucanie jedzenia po świętach to marnotrawstwo, na które w Poznaniu sobie nie pozwalamy. Poświąteczne dania można przynieść do Jadłodzielni Wildeckiejna rynku Wildeckim (Stragan nr 173). - Przez 24 godziny na dobę można tam zostawić lub zabrać żywność. Pomysłodawcy akcji zaznaczają jednak, aby nie przynosić produktów zapakowanych w papierowe torebki i kartony, wymagających warunków chłodniczych, a także takich, które przekroczyły termin przydatności do spożycia oraz otwartych słoików, puszek i konserw - informuje magistrat.

Jedzenie jest też przyjmowane w Jadłodajniach Caritasu, a takie w Poznaniu działają cztery: przy Ściegiennego 133, gdzie jedzenie oddamy w godzinach 8.00 - 19.00, przy Taczaka 7, gdzie jedzenie jest przyjmowane w godzinach 10.00 - 20.00, przy Niegolewskich 23, gdzie jedzenie zostawimy od 14.00 do 18.00, a także przy Łąkowej 4, gdzie dania można zostawiać od 10.00 do 19.00.

- Osoby, chcące podzielić się świątecznymi potrawami mogą też poszukać na Facebooku grup foodsharingowych. Ważne: oddawana żywność nie może być zepsuta. Warto też, by była odpowiednio zabezpieczona - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro