Reklama

W środę w Poznaniu niezwykły koncert. Podobny w Warszawie przyciągnął tłumy

fot. Instytut Poznański
fot. Instytut Poznański

Na placu Kolegiackim rozbrzmiewać będą powstańcze pieśni.

"105 lat radości z wolności!" to koncert, który rozpocznie się w środę o 18.30 na poznańskim placu Kolegiackim. - Jego pomysł zrodził się na kanwie koncertu organizowanego co roku 1 sierpnia w Warszawie ("Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki") - wyjaśniają organizatorzy z Instytutu Poznańskiego. To właśnie w środę przypada 105. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Poznański koncert będzie bezpłatny i otwarty dla każdego. - Na scenie pojawi się ok. 40 poznańskich artystów - soliści oraz instrumentaliści z Teatru Muzycznego, Teatru Polskiego oraz Chór Poznańczyków, w skład którego wejdzie przede wszystkim chór Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Na miejscu będą zapewnione darmowe śpiewniki, a teksty piosenek zostaną również wyświetlone na telebimie. Lista osób wykonujących utwory: Piotr Kaźmierczak, Michał Łaszewicz, Arkadiusz Kowalski, Piotr Trojan, Dagmara Rybak, Katarzyna Tapek, Łukasz, Kocur, Maciej Zaruski, Jacek Kowalski, Chór UAM - dodają organizatorzy.

W ramach wydarzenia rozdawane będą darmowa herbata, chorągiewki, rozetki powstańcze. Każdy będzie też mógł zwiedzić powstańczą barykadę i zobaczyć rekonstruktorów w powstańczych strojach. Kupić będzie można natychmiast kubek grzańca za 5 złotych, a pieniądze z jego sprzedaży zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro