Reklama
Reklama

Przed nami poświąteczny długi weekend. Kiedy długie weekendy w 2024?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. webandi / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. webandi / pixabay.com

Zaledwie trzy dni pracy i znowu będziemy odpoczywać.

Święta, święta i po świętach. Uczniowie odpoczywają, ale wiele osób w środę wraca normalnie do pracy. Znowu odpoczną w najbliższy weekend, który będzie przedłużony o wolny poniedziałek - Nowy Rok. W styczniu nie doczekamy się drugiego długiego weekendu, Trzech Króli przypadnie bowiem w sobotę. Za to święto pracodawca ma obowiązek wyznaczyć dodatkowy dzień wolny.

Dorośli na kolejny długi weekend poczekają aż do wiosny, konkretnie Wielkanocy. Wcześniej z wolnego korzystać będą uczniowie podczas ferii zimowych. Te w Wielkopolsce odbędą się od 12 do 25 lutego. Rok 2024 jest rokiem przestępnym, a więc luty będzie mieć 29 dni.

Wielkanoc będziemy obchodzić stosunkowo szybko, bo już w marcu. Konkretnie 31 marca, w niedzielę. 1 kwietnia mamy Poniedziałek Wielkanocny. Miesiąc później zacznie się majówka. 1 maja przypada w środę, a 3 maja w piątek. Biorąc więc jeden dzień urlopu mamy aż 5 dni wolnych od pracy.

Jeszcze w tym samym miesiącu czeka nas Boże Ciało - 30 maja, w czwartek. Biorąc wolne w piątek zyskujemy 4-dniowy weekend. Kolejny długi weekend będziemy mieć w sierpniu - Święto Wojska Polskiego przypada w czwartek (15 sierpnia), a więc znowu biorąc wolny piątek mamy 4 dni wolne od pracy.

Następne dłuższe wolne czeka nas dopiero w listopadzie. 1 listopada przypada w piątek, a 11 listopada przypada w poniedziałek. Listopad da nam więc dwa przedłużone weekendy.

Ostatni długi weekend przypadnie w Boże Narodzenie. Wigilię będziemy świętować we wtorek, pierwszy dzień świąt w środę, a drugi w czwartek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro