Reklama

Jest umowa na rewitalizację pierwszego z trzech zabytkowych budynków Starej Rzeźni

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Prace ruszają.

ERBUD informuje, że to właśnie ta firma podpisała umowę z firmą Vastint Poland i zajmie się rewitalizacją pierwszego z trzech zabytkowych budynków Starej Rzeźni. Chodzi o budynek na rogu ulic Garbary i Grochowe Łąki.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

- W ślad za otrzymaniem pozwolenia w poznańskiej Starej Rzeźni rusza przebudowa i adaptacja budynku oznaczonego jako H17, który najpierw pełnił funkcję siedziby działu handlowego, a potem przyzakładowego przedszkola. W zakresie prac jest renowacja elewacji, przebudowa układu wewnętrznego, wymiana okien i dachu oraz kompleksowa modernizacja instalacji z dostosowaniem do nowego przeznaczenia. W dalszej perspektywie podobną przemianę przejdą pozostałe dwa budynki od strony ulicy Garbary, w których niegdyś mieściła się siedziba dyrekcji zakładów mięsnych oraz dawna portiernia - informuje ERBUD.

To właśnie ta firma odpowiadała m.in. za rewitalizację słynnej Hali Koszyki w Warszawie czy Centrum Koneser na warszawskiej Pradze.

Równocześnie Vastint Poland podaje, że zakończyły się prace porządkowe w jednym z największych gmachów Starej Rzeźni, przyszłej sali teatralno-widowiskowej. - Oczyściliśmy też wnętrza z naleciałości z okresu PRL-u, a więc m.in. z lamperii, tynków i ceramiki przemysłowej. Celem tych robót było przywrócenie posadzek i ścian do stanu, jaki ten obiekt miał w chwili ukończenia budowy przed ponad 120 laty oraz przygotowanie się do rozpoczęcia właściwej konserwacji substancji budynku - wyjaśnia Michał Wojciechowski z Vastint.

Zgodnie z planami inwestora, Stara Rzeźnia ma odzyskać dawną świetność i przeobrazić się w wielofunkcyjny kompleks o szacowanej powierzchni zabudowy ponad 80 tysięcy metrów kwadratowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro