Reklama
Reklama

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla części regionu! Jaka pogoda w Wigilię?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel

Tym razem przed... intensywnymi opadami śniegu.

W całej Wielkopolsce aktualne pozostaje ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem, które będzie obowiązywać do wieczora w piątek. - Średnia prędkość wiatru wynosi miejscami 35-45 km/h, porywy wiatru sięgają 70 km/h. W ciągu najbliższych 3 godzin prędkość wiatru, zwłaszcza na zachodzie kraju, będzie jeszcze wzrastać. Porywy wiatru przed południem mogą osiągać na zachodzie do około 85 km/h, w pasie od Warmii po Górny Śląsk i Opolszczyznę do około 75 km/h - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ale nie tylko wiatr będzie w najbliższych godzinach stanowić zagrożenie. - Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm - podaje IMGW w ostrzeżeniu pierwszego stopnia przed intensywnymi padami śniegu. Wydano je dla powiatu złotowskiego. Będzie obowiązywać od 12.00 do 22.00 w piątek.

Z prognozy pogody wynika, że i w Poznaniu może popadać śnieg, ale dopiero w nocy z soboty na niedzielę. Nie ma jednak szans na to, by do Wigilii w naszym mieście siadać z białym puchem za oknem. Nocne opady śniegu zamienią się bowiem w opady deszczu, a termometry około 17.00 mają pokazywać 7 stopni Celsjusza. Zarówno w poniedziałek, jak i wtorek termometry w Poznaniu pokazać mogą nawet 10 stopni, może też padać deszcz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro