Reklama

Poznaniacy w ścisłym finale ImagineCup 2009

Studenci z Poznania znaleźli się w ścisłym finale Imagine Cup 2009 - największego na świecie konkursu technologicznego. Poznański zespół "Demoscene Spirit" znalazł się w szóstce najlepszych zespołów w kategorii Projektowanie Oprogramowania na świecie.

W skład Demoscene Spirit wchodzą: Marta Łuczak (Uniwersytet Medyczny), Agata Majewska (ASP), Szymon Majewski (WMiI UAM), Łukasz Michniewicz (WMiI UAM). Mentorem drużyny jest mgr Tomasz Gdala. Tegoroczny finał konkursu odbywa się w Egipcie. Finałowe prezentacje zaplanowano na niedzielę, a wyniki konkursu poznamy we wtorek.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Imagine Cup to organizowany od 2002 roku przez firmę Microsoft największy konkurs technologiczny dla studentów na całym świecie. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości". W eliminacjach wzięło udział ponad 300 tysięcy studentów z całego świata. W 2010 roku finał konkursu ma odbyć się w Polsce.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
3.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro