Reklama
Reklama

Ogromne kałuże na przystanku. "Pułapka dla nieświadomych, wysiadających z autobusu"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

O sytuacji poinformowała Czytelniczka.

Zwróciła ona uwagę na zły stan nawierzchni przy przystanku autobusowym na Placu Bernardyńskim - Stare płyty od lat są w fatalnym stanie. Wysiadanie, nawet w pogodny dzień, może być problemem, zwłaszcza dla ludzi starszych. Co się dzieje podczas deszczu, moje zdjęcia tego nie oddają. Olbrzymie, głębokie kałuże, trudne do pokonania dla wsiadających i pułapka dla nieświadomych wysiadających z autobusu. Centrum Poznania, donice z zielenią, ławki, stoliki szachowe, a ostatnio nawet Noriaki. Szkoda, że o pasażerów MPK nadal się nie dba.

Czytelniczka epoznan.pl dołączyła zdjęcie, na którym widać sporych rozmiarów kałuże tuż przy autobusie, który czeka aż jedni pasażerowie wysiądą, a drudzy wejdą.

Jak informowało ZDM - Każdy, kto zauważy dziurę w jezdni lub chodniku, może ją zgłosić ZDM - zgłoszenia ubytków przyjmuje Wydział Budowy i Utrzymania Dróg ZDM, tel. 61 848 07 23, 61 652 99 31 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00).

Dodatkowo warto przypomnieć, że w sezonie zimowym po odpuszczeniu mrozu często dziury pojawiają się również w jezdni, dlatego ZDM zachęca, by takie ubytki zgłaszać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro