Reklama

Niedozwolona substancja w "Tureckim miodzie na potencję". GIS wycofuje produkt ze sprzedaży

fot. GIS
fot. GIS

W próbkach miody wykryto syldenafil.

To niezadeklarowana na etykiecie substancja farmakologiczna. Jak podkreśla GIS - Substancja ta nie może występować w żywności ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia, szczególnie dla osób przyjmujących leki zawierające inhibitory fosfodiesterazy 5 lub uwalniające tlenek azotu. Nie znane jest pochodzenie, czystość oraz dawka tej substancji w produkcie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak się okazuje w europejskim Systemie Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach inne kraje członkowskie zgłaszały już powiadomienia dotyczące produktów marki Themra tego samego producenta. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że inne partie przedmiotowego produktu również mogą być zafałszowane - informuje GIS.

Chodzi dokładnie o produkt: Themra Bitkisel Karisimli Macun (miód turecki na potencję), 240g

Numer partii: 20211218

Data minimalnej trwałości: 17.12.2024

Producent: Veysi Topuz Hal Mah. Turgut Özal Bul. Yeni Hal Kompleksi Toptancilar Sitesi No: 24/Z Blok No: 30-31 Akdeniz/Mersin

Dystrybutor w Polsce zadeklarował przed GIS, że poinformuje wszystkich odbiorców o wycofaniu produktu ze sprzedaży. Dodatkowo Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.

GIS ostrzega konsumentów, żeby nie spożywali wyżej wymienionego produktu - Nie należy spożywać partii produktu określonej w tym komunikacie. Również inne partie należy traktować jako potencjalnie zafałszowane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro