Reklama

Potrącenie pieszego przez tramwaj. Karetka była zadysponowana również do motorniczego. Wyznaczone są objazdy kilku linii tramwajowych

fot. Poznan_moment
fot. Poznan_moment

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 18:00 na ul. Serafitek.

Jak poinformował Czytelnik redakcję epoznan.pl - Potrącenie pieszego najprawdopodobniej przez tramwaj.

Jak poinformował dyżurny poznańskiej straży pożarnej - Byliśmy zadysponowani do takiego zdarzenia. Otrzymaliśmy informację, że pieszy został potrącony przez tramwaj, ale kiedy dojechaliśmy na miejsce, okazało się, że pogotowie zabrało już poszkodowanego do szpitala i nasze działania nie były potrzebne, więc wróciliśmy do bazy.

Czytelnicy informują, że na miejscu nadal trwają działania, a tramwaje są wciąż kierowane na objazdy.

MPK wydało komunikat - Z powodu wypadku drogowego Krzywoustego/ Serafitek ruch tramwajowy w kierunku r. Rataje został wstrzymany. Tramwaje linii 6,12,18 kursują objazdem przez Wildę - Hetmańską - Zamenhofa i dalej po trasie . Od r. Rataje w kierunku centrum tramwaje kursują normalnie. Proszę w rama komunikacji zastępczej o korzystanie z autobusów linii 174 Królowej Jadwigi - Krzywoustego.

Jak poinformował rzecznik Jakub Wakuluk, kierownik zespołów ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu - Karetka była zadysponowana do poszkodowanego, otrzymaliśmy informację, że został on potrącony przez tramwaj. W momencie, gdy karetka dojechała, mężczyzna, około 28 lat był już uwolniony spod tramwaju. Z relacji świadków wynika, że miał sam wskoczyć pod tramwaj. Z ciężkim urazem głowy, z podejrzeniem urazu czaszkowo-mózgowego, nieprzytomny został zabrany do szpitala. Jednak poproszono nas drugi raz o interwencję do tego samego miejsca, tym razem do motorniczego, u którego ze względu na silne przeżycie wypadku nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia. Został on zaopatrzony na miejscu, w jego przypadku hospitalizacja nie była potrzebna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wieje. 45 interwencji w regionie. Powalone drzewa także w Poznaniu
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
15.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro