Reklama
Reklama

73-latka przez dobę błądziła po lesie. Zdezorientowaną kobietę znaleźli mieszkańcy małej miejscowości

fot. policja
fot. policja

Kobieta zgubiła się na pograniczu Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej.

- Poszukiwania kobiety rozpoczęły się w poniedziałek (18 grudnia) po tym jak wyszła z domu na spacer i przez dłuższy czas do niego nie wracała. Kobieta nie nawiązała również kontaktu z rodziną. W poszukiwania zaginionej zaangażowani byli przede wszystkim policjanci z województwa lubuskiego, gdzie kobieta zamieszkiwała - wyjaśnia międzychodzka policja.

We wtorek w godzinach popołudniowych policjanci z Międzychodu zostali powiadomieni, że w rejonie Góry zauważono starszą kobietę, która była zdezorientowana. Nie wiedziała, gdzie jest. - Sierakowscy policjanci bezzwłocznie udali się na miejsce. Ustalili, że starsza Pani jest poszukiwana przez policjantów z sąsiedniego województwa - dodaje.

73-latka była przemoczona i zziębnięta. Błądziła w lesie przez dobę. Nie potrafiła powiedzieć, gdzie była i co się z nią działo. Dano jej ubrania na zmianę i nakarmiono. Trafiła pod opiekę rodziny.

- Słowa uznania należą się mieszkańcom miejscowości Góra, którzy pomagając starszej kobiecie, wykazali się troską o los drugiego człowieka. Dzięki ich czujności, kobieta w porę została odnaleziona i otrzymała potrzebną pomoc.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro