Reklama
Reklama

TVP3 Poznań bez programu informacyjnego i z wyłączoną stroną. TVP Info nie działa

Zamiast planowanego programu informacyjnego na TVP 3 Poznań można zobaczyć serial
Zamiast planowanego programu informacyjnego na TVP 3 Poznań można zobaczyć serial

Od mniej więcej 11.00 nie nadaje TVP Info.

Nie działa również strona internetowa tvp.info. Jak informuje money.pl, jest to prawdopodobnie reakcja na decyzję ministra kultury o odwołaniu dotychczasowych prezesów TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. To właśnie wtedy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformował o odwołaniu prezesów.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100% akcji w Spółkach, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek - można przeczytać w komunikacie ministerstwa.

Ale problemy ma nie tylko TVP Info. Te występują również na antenach lokalnych stacji TVP, w tym poznańskiej. TVP 3 Poznań o 12.00 nie pokazała programu informacyjnego - w zamian puszczono serial. Podobnie jest w przypadku wszystkich innych lokalnych stacji TVP. Działać przestała też strona internetowa poznańskiego oddziału - użytkownicy są przekierowywani na stronę tvp.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro