Reklama
Reklama

Znamy datę otwarcia tunelu w Kobylnicy! Świetna wiadomość przed świętami!

Zdjęcie z listopada | fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu
Zdjęcie z listopada | fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Kierowcy jeszcze w tym tygodniu skorzystają z wyczekiwanej inwestycji.

Już w czwartek, 21 grudnia, punktualnie o godzinie 12.00 odbędzie się oficjalne otwarcie tunelu w Kobylnicy. Weźmie w nim udział m.in. starosta poznański, Jan Grabkowski. Po oficjalnym otwarciu przez tunel przejadą pierwsi kierowcy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nastąpi to około 12.30 - 13.00.

- Do jego budowy zużyto ponad 5,1 tys. metrów sześciennych betonu i ponad 560 ton stali. Trzeba też było wywieźć około 32 tys. metrów sześciennych ziemi. Ułożono blisko 3,2 tys. metrów kwadratowych kostki brukowej i ponad 3,2 metrów krawężników - zdradza rzeczniczka starosty, Katarzyna Wozińska-Gracz.

Przypomnijmy, że tunel ma 70 metrów długości i powstał pod torami kolejowymi na linii Poznań Wschód - Skandawa. W ramach zadania przebudowane zostaną również dojazdy (w sumie około 500 metrów dróg). Powstaną 7-metrowa jezdnia, 2-metrowy chodnik i tej samej szerokości ścieżka rowerowa. Koszt inwestycji to około 50 mln zł. Inwestycja była możliwa dzięki współpracy powiatu poznańskiego, gminy Swarzędz i PKP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
17.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro