Reklama

Adama Z. czeka trzeci proces w sprawie śmierci Ewy Tylman! Jest decyzja sądu

fot. WTK
fot. WTK

W kwietniu 2019 roku zakończył się trwający ponad 2 lata proces Adama Z., który prawdopodobnie jako ostatni widział Ewę Tylman żywą. Choć mężczyźnie zarzucano zabójstwo z zamiarem ewentualnym, ostatecznie sąd uznał, że brakuje dowodów, które wskazywałyby na jego winę. Mężczyznę uniewinniono.

Sprawa jednak na tym się nie skończyła. Od wyroku odwołała się prokuratura i pełnomocnicy rodziny ofiary. Prokuratura domagała się dla Adama Z. 15 lat więzienia, a rodzina kobiety dożywocia. Równocześnie domagano się ponownego procesu. Sąd Apelacyjny uchylił wyrok uniewinniający mężczyznę i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Zdaniem sądu Adam Z. powinien odpowiadać za nieudzielenie pomocy tonącej Ewie Tylman. Sędzia wskazywał, że w momencie, gdy kobieta wpadła do wody, Z. miał to widzieć i uciec.

Ponowny proces rozpoczął się w marcu 2021 roku, a nieco ponad rok później, w maju 2022, sąd znowu uznał, że mężczyzna jest niewinny. Ale i to nie zakończyło tematu. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, we wtorek Sąd Apelacyjny ponownie rozpozna tę sprawę. Znowu od wyroku odwołała się bowiem prokuratura.

Przypomnijmy, że Ewa Tylman zaginęła w listopadzie 2015 roku. Kilka miesięcy później jej ciało wyłowiono z Warty. Stan zwłok nie pozwolił na jednoznaczne wskazanie przyczyny jej śmierci.

  • Aktualizacja
    wtorek, 19.12.2023 r., godz. 13.12
    Aktualizacja
    wtorek, 19.12.2023 r., godz. 13.12
    Sąd Apelacyjny w Poznaniu zdecydował o uchyleniu wyroku uniewinniającego Adama Z. Tym samym mężczyzna stanie przed sądem w ramach trzeciego już procesu w tej sprawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro