Reklama

Gwiazdy i tłumy na koncercie w Poznaniu. Udało się zebrać 430 tys. zł dla muzeum

fot. UMWW Poznań
fot. UMWW Poznań

W niedzielę na terenie MTP odbył się koncert pod hasłem "Wielkopolska GRA! Dla muzeum". Dochód z wydarzenia wesprze budowę nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Podczas koncertu upamiętniającego kolejną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Natalia Szroeder, Piotr Rogucki oraz Kev Fox. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia był Andrzej Smolik - muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Koncert otworzył Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

"Mam dla Państwa bardzo dobrą wiadomość! W przyszłym tygodniu podpisujemy umowę na budowę nowego muzeum. Chcemy ten projekt uspołecznić. Prosimy wszystkich, którzy mają pamiątki związane z Powstaniem Wielkopolskim, żeby je udostępnili. Będzie można też wpłacić dowolną kwotę i przyczynić się do powstania tego wyjątkowego muzeum. Dzisiaj jesteście Państwo pierwszymi mecenasami i sponsorami budowy, bo kupiliście bilety na ten koncert. Za to bardzo serdecznie dziękuję. Przesłanie tegorocznej rocznicy wybuchu powstania to duma i radość. Jesteśmy dumni z tych wszystkich, którzy wsparli powstanie, a było to całe społeczeństwo wielkopolskie. Ludzie różnych stanów, zawodów i poglądów politycznych doprowadzili do zwycięstwa. Wiedzieli, czego chcą, i mieli w sobie gen wolności, który mamy i my, współcześni Wielkopolanie. Bądźmy dumni z naszych przodków i świętujmy radośnie tę rocznicę. Zwycięstwo domaga się dumy i radości!" - podkreślał marszałek Marek Woźniak.

Dochód z koncertu to 430 tys. zł - środki te zostaną przekazane na budowę nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro