Reklama
Reklama

Gwiazdy i tłumy na koncercie w Poznaniu. Udało się zebrać 430 tys. zł dla muzeum

fot. UMWW Poznań
fot. UMWW Poznań

W niedzielę na terenie MTP odbył się koncert pod hasłem "Wielkopolska GRA! Dla muzeum". Dochód z wydarzenia wesprze budowę nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Podczas koncertu upamiętniającego kolejną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Natalia Szroeder, Piotr Rogucki oraz Kev Fox. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia był Andrzej Smolik - muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Koncert otworzył Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

"Mam dla Państwa bardzo dobrą wiadomość! W przyszłym tygodniu podpisujemy umowę na budowę nowego muzeum. Chcemy ten projekt uspołecznić. Prosimy wszystkich, którzy mają pamiątki związane z Powstaniem Wielkopolskim, żeby je udostępnili. Będzie można też wpłacić dowolną kwotę i przyczynić się do powstania tego wyjątkowego muzeum. Dzisiaj jesteście Państwo pierwszymi mecenasami i sponsorami budowy, bo kupiliście bilety na ten koncert. Za to bardzo serdecznie dziękuję. Przesłanie tegorocznej rocznicy wybuchu powstania to duma i radość. Jesteśmy dumni z tych wszystkich, którzy wsparli powstanie, a było to całe społeczeństwo wielkopolskie. Ludzie różnych stanów, zawodów i poglądów politycznych doprowadzili do zwycięstwa. Wiedzieli, czego chcą, i mieli w sobie gen wolności, który mamy i my, współcześni Wielkopolanie. Bądźmy dumni z naszych przodków i świętujmy radośnie tę rocznicę. Zwycięstwo domaga się dumy i radości!" - podkreślał marszałek Marek Woźniak.

Dochód z koncertu to 430 tys. zł - środki te zostaną przekazane na budowę nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro