Reklama
Reklama

To koniec! Zamykają ulicę przy Galerii Malta. Rusza rozbiórka?

fot. ZDM
fot. ZDM

Galeria Malta w weekend była żegnana przez poznaniaków i wiele wskazuje na to, że za moment zacznie się jej rozbiórka.

Choć próbowaliśmy ustalić, kiedy konkretnie budynek galerii zacznie znikać, nie udało nam się poznać dokładnego terminu. W poniedziałek działalność kończy tu Malta Squash, a w weekend ostatnie seanse odbyły się w Multikinie.

Tymczasem Zarząd Dróg Miejskich w poniedziałek poinformował, że już od wtorku zamknięta zostanie wewnętrzna ulica łącząca Baraniaka z Maltańską. Będzie nią można dojechać tylko do pierwszego biurowca (Malta House) oraz znajdującego się w nim parkingu podziemnego.

- Zamknięta ulica nie jest drogą publiczną - jej właścicielem są podmioty prywatne. To droga, którą z ul. Baraniaka (po przejechaniu przez skrzyżowanie z ul. Jana Pawła II) jako pierwszą można było skręcić w prawo. Prowadzi do ul. Maltańskiej oraz do wjazdów na parkingi Galerii Malta. Wykonawca prac poinformował, że brak przejazdu ma obowiązywać do października przyszłego roku. Objazd możliwy jest ul. Kaliską lub ul. Katowicką - wyjaśnia ZDM.

Zamknięcie ulicy przez wiele miesięcy może sugerować, że wkrótce rozpocznie się rozbiórka galerii handlowej. Z całą pewnością proces trochę potrwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro