Reklama
Reklama

Jest prawomocny wyrok w sprawie matki, która zabiła 3-letnią córkę na Łazarzu. Kobieta zabiła, bo chciała wiedzieć, co czuje się zabijając człowieka

Magdalena C. w marcu 2023 roku | fot. PAP/Paweł Jaskółka
Magdalena C. w marcu 2023 roku | fot. PAP/Paweł Jaskółka

Kobieta ma spędzić w więzieniu resztę swoich dni.

Tragedia rozegrała się w maju 2021 roku w mieszkaniu przy ulicy Winklera. Magdalena C. zabiła nożem swoją 3-letnią córkę. Następnie planowała się otruć, ale zadzwoniła do znajomego, mówiąc, co zrobiła. Ten wezwał na miejsce pomoc.

Kobiecie postawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, a w sprawę zaangażował się się nawet minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Jak mówił, kobieta zaplanowała zbrodnię z zimną krwią. Wyrok zapadł w marcu bieżącego roku. Magdalenę C. skazano na dożywocie, a dodatkowo zdecydowano, że o przedterminowe zwolnienie będzie mogła się ubiegać dopiero po 50 latach.

Podawaliśmy już na epoznan.pl, że na początku grudnia ruszył proces apelacyjny. Prokurator chciał utrzymania wyroku, a obrońca kobiety wskazywał, że możliwość ubiegania się o przedterminowe wyjście na wolność po 50 latach jest karą niehumanitarną.

Jak informuje Radio Poznań, w poniedziałek zapadł wyrok w Sądzie Apelacyjnym. Utrzymano wyrok skazujący kobietę na dożywocie, ale zniesiono obostrzenie o możliwości ubiegania się o przedterminowe wyjście na wolność po 50 latach. Ponieważ proces odbywał się za zamkniętymi drzwiami, dopiero dziś poinformowano, jaki był motyw zbrodni. Sądy obu instancji ustaliły, że Magdalena C. zabijając córkę chciała się dowiedzieć, co czuje się w momencie zabicia człowieka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro