Reklama
Reklama

Zwolnienia grupowe w poznańskim oddziale dużej firmy IT. Poznańskie biuro otwierano z wielką pompą

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Chodzi o firmę Tom Tom.

Jak wynika z naszych ustaleń, w poznańskim oddziale międzynarodowej firmy Tom Tom doszło do zwolnień. Tymczasem w ubiegłym tygodniu główny oddział firmy w Polsce, w Łodzi, poinformował o planowanych zwolnieniach grupowych. Jak przekazano Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy w Łodzi, pracę ma stracić 45 osób.

Skontaktowaliśmy się z urzędami pracy w Poznaniu - zarówno powiatowym, jak i wojewódzkim. Przekazano nam, że do lokalnego urzędu nie wpłynęła informacja o tym, by planowano zwolnienia. Nie oznacza to jednak, że do nich nie doszło. Zwolnienia zgłoszone w Łodzi formalnie mogą bowiem dotyczyć także poznańskiego oddziału.

Przypomnijmy, że poznański oddział Tom Tom otwierano w 2018 roku z dużą pompą, a w jego otwarciu uczestniczył m.in. prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. W szczytowym momencie oddział zatrudniał około 100 osób, ale w ostatnim czasie było ich coraz mniej. Nie są to pierwsze zwolnienia firmy w Polsce. Przed rokiem pracę straciło około 200 osób. Według specjalistów, powodem może być wkraczająca do świata IT sztuczna inteligencja, która zastępuje pracowników wykonujących najprostsze prace.

Tom Tom to dostawca produktów i usług nawigacyjnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro