Reklama

Tramwaje wróciły na trasę kórnicką, pasażerowie zadowoleni. Ale już widać nieodciągnięcia

fot. Krystian Andrzejewski
fot. Krystian Andrzejewski

Wykonawca ma jednak czas, by je poprawić.

Mieszkańcy osiedli Lecha, Rusa, Tysiąclecia czy Polanki od soboty mogą zdecydowanie szybciej dostać się do centrum Poznania. Wszystkie dzięki uruchomieniu ruchu tramwajowego na zamkniętej od października ubiegłego roku trasie kórnickiej. Tramwaje nie kursowały tędy przez 14 miesięcy, nie dziwi więc fakt, że pasażerowie z radością jeździli w weekend kompleksowo przebudowaną trasą.

Nowością na odcinku pomiędzy Jana Pawła II i tunelem na wysokości osiedli Rusa / Czecha jest nowy przystanek - "Łacina". Powstał pomiędzy przystankami "Polanka" (ten został nieznacznie przesunięty w stronę ulicy Jana Pawła II) a "Osiedle Tysiąclecia" i już cieszy się sporym zainteresowaniem. Naszym Czytelnikom nie umknęło jednak, że wykonawca najwidoczniej bardzo spieszył się malując pasy dla pieszych na przejściach przez torowisko. W rejonie przystanków Łacina i Osiedle Tysiąclecia wyglądają fatalnie. Mają jednak zostać poprawione.

Wykonawca do przeprowadzenia ma tu jeszcze ostatnie prace - właśnie związane z poprawkami, uruchamianiem sygnalizacji dla pieszych, porządkowaniem terenu przy torowisku. Nie mają one jednak wpływać na ruch tramwajów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro