Reklama
Reklama

Magia Świąt nie tylko na dużych jarmarkach. Na fyrtlach też się dzieje!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

Przed nami ostatnie dni świątecznych atrakcji.

Jak już zapowiadaliśmy, w weekend wiele atrakcji czeka na https://epoznan.pl/news-news-146081-swiateczne_imieniny_sporo_sie_dzieje_na_lazarzu, gdzie obchodzone będą imieniny patrona osiedla. W niedzielę impreza przeniesie się na rynek Łazarski. Start o godzinie 14:00. Imieninom na rynku Łazarskim towarzyszyć będzie świąteczny kiermasz. Znajdzie się tam m.in. rękodzieło, które może stać się oryginalnym prezentem dla znajomych czy rodziny. Szczegółowy program znajdziemy tutaj.

Bajkowy Jarmark Świąteczny w niedzielę odbędzie się także na Wildzie. W programie, oprócz kiermaszu, znalazły się m.in. wizyta Gwiazdora, spektakl teatralny i występy muzyczne. Szczegóły tutaj.

W poniedziałek świąteczne atrakcje planowane są w centrum miasta. O godzinie 16.30, w przestrzeni ulicy Święty Marcin, pod Alfami, poznaniacy spotkają się, by wspólnie pośpiewać kolędy oraz złożyć sobie życzenia. "Na wszystkich kolędników czekać będzie gorący barszcz, a na dzieci małe, świąteczne wypieki. A wszystko to w świetle Betlejemskiego Światła Pokoju przekazanego przez harcerzy, które każdy z uczestników będzie mógł wziąć w swoim lampionie do domu" - informują miejscy urzędnicy. Szczegóły tutaj.


Świąteczne atrakcje czekają także na Śródce. W środę, o godzinie 18:00, pod słynnym muralem odbędzie się spotkanie wigilijne. "W programie znalazło się wspólne dekorowanie choinki, śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem oraz poczęstunek dla uczestników przygotowany przez lokalne podmioty gastronomiczne. Dla dzieci oraz ich opiekunów zaplanowano także warsztaty z pieczenia i dekorowania pierników oraz quizy i zabawy mikołajkowe" - przekazują przedstawiciele magistratu. Szczegóły tutaj.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro