Reklama

Tu Wigilia już się rozpoczęła. Każdy może przyjść!

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Wigilia ze Smoleniem" to spotkanie, które od 2021 roku organizuje Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu w partnerstwie z poznańską Caritas.

Tegoroczna edycja akcji, zgodnie z zapowiedziami rozpoczęła się w sobotę mszą św. w intencji Bohdana Smolenia w kościele pw. Bożego Ciała przy ul. Strzeleckiej o godzinie 11:00.

W samo południe uczestnicy Wigilii podzielili się opłatkiem przy pomniku Bohdana Smolenia, na skwerze między ulicami Rybaki i Strzałową. Po czym elżbietanki z Jadłodajni im. św. Elżbiety rozdawały rozdawać potrzebującym świąteczne potrawy, a przed godziną 13 rozpoczęło się się "kabaretowe strojenie Smolenia" - czyli przyozdobienie pomnika poznańskiego artysty.

Od godziny 13:00 potrawy wydawać będą: Green Parking, Restauracja Amici Miei, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich, Instytut Skrzynki, Dwór Skrzynki, Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, SPAR Swarzędz, Cukiernia Łyskawa.

Przez cały czas będzie można posłuchać koncertu kolęd. Pamiętajmy, że w związku z wydarzeniem trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Pisaliśmy o tym tutaj.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
13.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro