Reklama

Można już odwiedzić Miasteczko Powstańcze. Rozdają flagi i częstują darmowym grogiem powstańczym

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Atrakcje przygotowano na cały weekend.

Jak już wcześniej zapowiadaliśmy Miasteczko działać będzie przez cały weekend 16-17 grudnia (w sobotę w godz. 11.00-22.00, w niedzielę - w godz. 11.00-21.00) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Jarmarku Świątecznego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Odwiedzający będą mogli poczuć klimat epoki sprzed ponad stu lat m.in. dzięki obecności grup rekonstrukcyjnych, a także wykonać stylizowane zdjęcia. Nie zabraknie koncertów, konkursów, quizów i warsztatów - chętni będą mogli własnoręczne wykonać kotyliony narodowe, flagi czy proporczyki. Tradycyjnie będzie można ogrzać się bezalkoholowym grogiem powstańczym. Będą z nami Muzeum Powstania Wielkopolskiego i Koleje Wielkopolskie" - zapowiadała Anna Parzyńska-Paschke, rzeczniczka marszałka.

Wizyta w miasteczku to także doskonały sposób na zdobycie flag powstańczych, którymi Wielkopolanie udekorują swoje domy w rocznicę powstania.

Atrakcją sobotniego wieczoru - 16 grudnia będzie koncert rockowego zespołu Luxtorpeda, który rozpocznie się o godzinie 18.00.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro